Endodontija

Endodontinis gydymas naudojant mikroskopą.

Endodontija – tai mokslas apie danties „vidų“, šaknies kanalų gydymą. Pagrindinis endodontinio gydymo tikslas – sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanalų sistemoje ir apsaugoti dantį bei aplinkinius audinius nuo infekcijos. Tuo tikslu šaknies kanalas turi būti išvalytas ir sandariai užplombuotas. Mūsų klinikoje atliekamas šaknų kanalų gydymas, naudojant šiuolaikinius gydymo būdus ir medžiagas.

Endodontija 300x141

Atliekant dantų šaknų kanalų gydymą dažniausiai naudojame mikroskopą, nes kokybiškas kai kurių procedūrų atlikimas be vaizdo didinimo prietaisų yra tiesiog neįmanomas. Pasitelkiant mikroskopą galima pamatyti tai, ko neįmanoma matyti plika akimi: siauras kanalų įeigas, papildomus kanalus, dantų šaknų skilimus, dėl amžiaus kaitos ar traumų kalcifikuotus kanalus, išilginius lūžius.

Jei kanalai negydomi, bakterijos patenka į aplinkinius audinius per šaknies viršūnę ir sukelia uždegimą. Ilgainiui apie infekuotą dantį tirpsta žandikaulio kaulas, formuojasi židinys. Visa tai gali sukelti rimtesnes komplikacijas.

endodontija 2 300x74

Taikant endodontinį gydymą mikroskopu diagnozuojamos ir kokybiškai gydomos perforacijos, šalinami kanale atsidalinę instrumentai, atliekamas kanalų pergydymas, kurio metu specialiais ultragarsiniais instrumentais yra šalinamas senas užpildas.

endodontija 3

Židinys prieš gydymą

endodontija 4

8 mėnesiai po gydymo

Norėtume atkreipti pacientų dėmesį į tai, kad kanalų gydymas padeda išsaugoti natūralų dantį. Sėkmingai išgydytas dantis dažniausiai toliau gyvuoja, o nuolat tobulėjant endodontinio gydymo metodams dantys šalinami vis rečiau. Dažniausiai galima gydyti visus dantis – labai retai danties kanalai yra nepraeinami. Tad prieš raunant dantį būtinai pasikonsultuokite su mūsų klinikos endodontu.