Profesionali burnos higiena

Tai procedūra, kurios metu šalinamos mineralizuotos ir nemineralizuotos apnašos, poliruojami dantų ir plombų paviršiai, atliekamos gydomųjų preparatų (fluoro) aplikacijos, pacientai mokomi asmens burnos ertmės higienos. Profesionalios burnos ertmės higienos tikslas – gerinti dantenų būklę, mažinti dantų jautrumą, gaivinti burnos ertmę, stabdyti dantų ligas (gingivitą, periodontitą, kariesą).

Burnos higiena 300x128

Dantų apnašos skirstomos į minkštąsias ir kietąsias. Minkštosios apnašos lengvai nuvalomos naudojant asmenines burnos ertmės higienos priemones – dantų šepetėlį, pastą, tarpdančių siūlą, skalavimo skystį. Nenuvalius minkštųjų apnašų pradeda kauptis bakterijų išskiriami fermentai ir gali prasidėti dantenų uždegimas – gingivitas, kurio pagrindiniai požymiai – dantenų paburkimas, paraudimas, kraujavimas.

Nenuvalius minkštųjų apnašų po 1-3 dienų prasideda apnašų mineralizacija ir per 10-20 dienų minkštosios apnašos virsta kietosiomis apnašomis – dantų akmenimis. Akmenims susidaryti įtakos turi seilių sudėtis, mitybos įpročiai, geriamojo vandens sudėtis. Greičiausiai akmenys formuojasi tose vietose, kur atsiveria seilių liaukų latakai, t. y. ant apatinių priekinių dantų liežuvinių paviršių, ant viršutinių krūminių dantų, taip pat kai yra kreiva dantų padėtis ar dantų sangrūda.

Prieš atliekant profesionalią burnos ertmės higieną, mūsų klinikos odontologas pirmiausia įvertina paciento dantų ir burnos audinių būklę. Minkštos ir pigmentinės apnašos (susidariusios nuo rūkymo, kavos, arbatos ir kitų dažančių medžiagų) nuvalomos oro abrazijos būdu „Air-Flow“. Tai stipri oro, vandens ir sodos perlų srovė, efektyviai ir neskausmingai nuvalanti susikaupusias dantų apnašas. Po šios sistemos valymo dantys tampa švelnesni, lygesni, šiek tiek pabąla, ir tampa atsparesni vėlesniam dantų apnašų kaupimuisi.

Burnos higiena 2

Viršdanteniniai ir podanteniniai konkrementai šalinami ultragarsiniu skaleriu (specialus aparatas, kuriuo aukšto dažnio virpesių pagalba efektyviai nuvalomi visų dantų paviršiai, pašalinamos minkštos ir kietos dantų apnašos, taip pat išvalomos apnašos po dantenomis); bei rankiniais periodontologiniais instrumentais – kiuretėmis (specialūs aštrūs, ploni instrumentai). Dantų ir plombų paviršiai poliruojami pasta su fluoru. Nupoliruoti dantų paviršiai yra atsparesni dantų ėduoniui, mažiau kaupiasi apnašų ir akmenų.

Burnos higiena 3Burnos higiena 4

Kaip dažnai reikia atlikti profesionalią burnos ertmės higieną?

Tai priklauso nuo asmeninės paciento burnos ertmės higienos kokybės, akmenų kaupimosi intensyvumo, apnašų užsilaikymo sąlygų ir pan. Atsižvelgiant į šias sąlygas, procedūra gali būti atliekama 1-3 kartus per metus (jei dantų akmenys nelinkę susidaryti, užtenka ir vieno karto per metus, o jei yra periodonto problemų, lankytis reikia kas 3-4 mėn.).

Po burnos ertmės higienos procedūros:

  • dantenos gali būti sudirgusios ir kelias dienas kraujuoti;
  • dantys gali būti jautresni terminiams dirgikliams;
  • po procedūros reikėtų atsisakyti aštraus ir kieto maisto;
  • dantis valyti minkštu šepetėliu, naudoti tarpdančių siūlą;
  • norint, kad dantenos greičiau gytų, rekomenduojame burną skalauti profilaktiniais skalavimo skysčiais, o gydomuosius skalavimo skysčius siūlome naudoti tik paskyrus mūsų klinikos specialistui.

Atlikus profesionalią burnos higieną pacientas bus apmokomas atlikti individualią burnos higieną, taip pat bus rekomenduotos visos jam reikalingos burnos ertmės priežiūros priemonės (dantų šepetėlis, dantų pasta, tarpdančių siūlas, tarpdančių šepetėlis, skalavimo skystis).

Atlikite profesionalią burnos higieną dabar ir išvengsite daugybės burnos ertmės ligų!